NAJLEPSZY PREZENT NA NARODZINY DZIECKA? WYBIERZ BIŻUTERIĘ!

4 1

Trudno sobie wyobrazić bardziej doniosły moment w życiu pary niż narodziny dziecka. Oczywiście, tak ważna okazja zasługuje na odpowiedni prezent!

Prezent na narodziny dziecka czy na baby shower?

Baby shower to zwyczaj, który przybył do nas z Zachodu, błyskawicznie zyskując na popularności. Polega na spotkaniu z przyszłą mamą i wręczeniu jej prezentów jeszcze przed narodzinami maleństwa.

Z kolei naszą rodzimą tradycją są indywidualne odwiedziny u świeżo upieczonych rodziców, które mają miejsce już po tym, jak ich potomek przyszedł na świat.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, kiedy zdecydujesz się podarować prezent na narodziny dziecka. Jeśli przyszła mama organizuje baby shower, wręcz prezent podczas tego spotkania. W przeciwnym razie podaruj go już po narodzinach.

Czy biżuteria to odpowiedni prezent na narodziny dziecka?

Wręczając biżuterię na prezent nie popełniasz żadnego faux pas. Wręcz przeciwnie! W naszej kulturze niezwykle popularne jest wręczanie srebrnych drobiazgów jako prezent dla dziecka, na przykład z okazji chrztu. Nic nie stoi na przeszkodzie za tym wyborem.

Ba, ma on także jedną, ważną zaletę. Podarowując okolicznościową biżuterię jako piękną, trwałą pamiątkę, nie ryzykujesz jednego z największych koszmarów osób wręczających upominek: zdublowanego prezentu.

Często można odnieść wrażenie, że rodzice mają już wszystko, co potrzebne ich pociesze. I najczęściej tak właśnie jest, zwłaszcza jeśli nie jest to ich pierwsze dziecko. Piękna maskotka nie będzie tak wyjątkowym upominkiem, jeśli pokój dziecinny tonie w pluszakach.

prezent na narodziny dziecka 1

Tymczasem biżuteria, ze względu na swoją trwałość, jest prezentem odroczonym w czasie – dziecko będzie mogło cieszyć się nim, gdy już dorośnie. Pozostanie w rodzinnej gablotce już na zawsze, podczas gdy zabawki z czasem wypadną z pola jego zainteresowań. Po latach może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

To też uniwersalny wybór, jeśli nie wiesz do końca, co kupić jako prezent na narodziny dziecka. Zabawka czy kocyk mogą nie przypaść do gustu rodzicom lub maluszkowi, a sam ich wybór może przyprawić o ból głowy osobę nieszczególnie obeznaną z przedmiotami produkowanymi dla niemowlaków.

Jaką biżuterię podarować?

W dużym skrócie: biżuterię okolicznościową, dopasowaną do tej okazji. Twoim pierwszym wyborem będzie decyzja, czy odbiorcą prezentu będzie dziecko, czy też… jego mama.

Charmsy z dedykacją

Charmsy sprawdzą się najlepiej jako dodatek do większego podarunku, ale spokojnie możesz je wręczyć przyszłej mamie jako wspaniałą pamiątkę!

Do wyboru masz klasyczne kształty, na przykład serce, ale możesz także zdecydować się na wzór stworzony specjalnie z myślą o narodzinach dziecka. Doskonałym przykładem takiej biżuterii jest charms Baby Foot.

prezent na narodziny dziecka 2

Wszystkie srebrne charmsy tworzymy w naszej pracowni w Gdańsku ze srebra próby 925. Ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu biżuterii, również tej na specjalne okazje, doskonale wiemy, jakie wzory trafiają w gusta młodych mam.

Jednak tym, co nadaje naszym charmsom naprawdę indywidualnego charakteru i czyni z nich wspaniałą pamiątkę, jest możliwość grawerowania w srebrze. Zamawiając biżuterię, napisz nam, co chcesz wygrawerować. Popularne (i trafione) opcje to imię dziecka i data narodzin. Jeśli znasz bardziej szczegółowe dane, możesz również zawrzeć na biżuterii informacje o jego wadze lub dokładnej godzinie przyjścia na świat.

Bransoletki

Bransoletka z dziecięcymi stópkami również będzie fantastycznym prezentem dla mamy! Na każdej z nich możemy wygrawerować dla Ciebie komunikat do dziewięciu znaków: wystarczy, by umieścić na jednej stópce imię dziecka, a na drugiej datę narodzin.

prezent na narodziny dziecka 3

Całość uzupełnia piękny kryształ Swarovski. Bransoletka to podarunek minimalistyczny, a jednocześnie przykuwający wzrok.

Jeśli w tym momencie zastanawiasz się, czy lepiej wybrać charms, czy bransoletkę… Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Ale jeśli na ręku młodej mamy już widnieje bransoletka, wówczas zamiast kupować jej nową, lepiej postawić na srebrny charms.

Pamiątki okolicznościowe

Wspomnieliśmy już o podarunkach dla mamy, pora zatem na biżuterię, która stanowić będzie prezent dla dziecka. Czy też, w zależności jak spojrzymy na sprawę, dla całej rodziny.

Srebrne pamiątki wręczane jako prezent na narodziny dziecka najczęściej oscylują kształtem wokół klasycznych niemowlęcych akcesoriów. I tak jednym z najpopularniejszych dodatków jest biżuteria w kształcie grzechotki.

prezent na narodziny dziecka 4

Jeśli chcesz wybrać na upominek przedmiot o bardziej oryginalnym designie, możemy zaproponować wyjątkowy, srebrny smoczek. Dodaj imię dziecka wygrawerowane precyzyjnie na trzymaczku i… Wspaniały podarunek gotowy!

Sprawdzonym wyborem jest również srebrna łyżeczka. Z tej okazji świetną opcją będzie łyżka Happy Angel, możesz jednak zdecydować się alternatywnie na łyżkę Teddy Bear z pluszowym misiem lub wizerunek dziecka na łyżeczce Petit Boy albo Petit Girl.

prezent na narodziny dziecka 6

Zamów srebrną biżuterię w myClover!

Podsumujmy: srebrna biżuteria jako prezent na narodziny dziecka to nie tylko podarunek wyjątkowy sam w sobie. To także dobre rozwiązanie, jeśli obawiasz się podarowania rodzicom czegoś, co już mają, albo czego tak naprawdę nie potrzebują. Zamiast łamać sobie głowę nad wyborem odpowiedniego prezentu spośród setek dostępnych opcji, w których łatwo się pogubić, wręczasz wspaniałą pamiątkę na lata!

Przejrzyj naszą biżuterię okolicznościową i wybierz odpowiedni prezent na narodziny dziecka!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *